KEÇİ BOYNUZU (HARNUP) UNU....

 
           

       CAM KAVANOZ  175 GR.  : 2    TL.
       TENEKE  KUTU   250 GR.  : 3,5 TL.

 

      KEÇİ BOYNUZU UNU


Keçiboynuzu Türkiye’de Akdeniz Bölgesinde doğal ortamda hiçbir zirai ilaç kullanılmadan yetişen bir meyvedir. Harnup unu ise tamamen organik olan keçiboynuzu meyvelerin çekirdeklerinden ayrılması, ısıl işlemle kavrulması ve takiben öğütülmesi ile elde edilmektedir. Akdeniz Harnup kanserojen maddelerin oluşumuna ve zararlı mikroorganizma üremesine izin vermeyecek şekilde kontrollü bir ısıl işlem uygulaması ile harnup ununu üretmektedir.
Harnup unu, kafein içermemesi ve tat açısından kakaoya olan benzerliğinden dolayı kek, bisküvi, çikolata, sarelle, kakaolu içecek gibi birçok ürün grubunda geniş kullanım alanına sahiptir. Üretimi esnasında hiçbir katkı maddesi kullanılmaması ve keçiboynuzu meyvesinin zirai ilaç kullanılmadan doğada kendiliğinden yetişebilmesi harnup ununun sağlıklı beslenmeyi tercih eden tüketiciler tarafından tüketimini arttırmaktadır.
Keçiboynuzu unu gluten içermemesi nedeni ile “çölyak” hastaları tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çölyak hastalığı bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim hastalığıdır. Günümüzde çölyak hastalığının ilacı bulunmamaktadır ve hastaların uygulaması gereken tek tedavi yöntemi ise uzman hekim tarafından önerilen gluten içermeyen besinlerle ömür boyu diyet uygulamaktır.
Keçiboynuzu Unu (103 gram) Analiz Değerleri
Toplam Kalori 229 (959 kJ)
Toplam Yağ 1 g
Toplam Protein 5 g
Toplam Karbonhidrat 92 g
(Toplam Şeker 51 g)
Kolesterol 0 mg
Kafein 0 mg
“ Yazılanlar, doktor uyarısı ya da önerisi değildir. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır ”

    


Biz çölyak hasta ve yakınları olarak yeni ürünlerin çıkması bizleri sevindirmekle beraber artık sesimizi duyurmanın da mutluluğu içindeyiz her geçen gün ürün yelpazemiz genişliyor buda bizi sevindiriyor saygılarımla idris kaynarca

Not:Firmanın web adresi
http://www.akdenizharnup.com.tr/index.php
 
Ayrıca iletişim için :    Akdeniz harnup Gıda ve katkı maddeleri san.tic. a.ş.
 Mersin Tarsus organize sanayi bölgesi 2.cad. no:8 Mersin
Tel: 0 324  6764400    fax: 676 44 82
E-mail:  info@akdenizharnup.com.tr
Yetkili: Mehmet Ali Öztürk 
 Ayrıca keçi boynuzunun bazı hastalık ve rahatsızlıklara da çok iyi geldiği bilinmektedir ayrıntılar için aşağıdaki bilgileri okuyunuz.....


AKDENİZ HARNUP A.Ş. OLARAK ARGE ÇALIŞMALARIMIZ SONUCUNDA HAZIR KAHVE YERİNE KULLANABİLECEĞİMİZ, DAHA SAĞLIKLI DAHA ENERJİK MİLLİ BİR ÜRÜNÜ SİZLERE SUNMANIN KEYFİNİ YAŞIYORUZ.

BİLİMSEL OLARAK FAYDASI İSPATLANMIŞ OLAN BU ÜRÜNÜN  SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK FAYDALARINDAN BAZILARINI AŞAĞIDA SIRALADIK.

·     nefes darlığı

·     alerjik nefes darlığı

·     soğuk alerjisi

·     iktidarsızlık

·     cinsel güçsüzlük

·     akciğer ödemini yok edici

·     balgam söktürücü

·     akciğer kanserini önleyici

·     hareketli sperm sayısını artırıcı

·     astıma karşı

·     ishale karşı

·     kabızlığa karşı…

Keçiboynuzu, Anadolu’da harnup olarak da bilinir. Batı Akdeniz bölgesinde kısaca “boynuz” da denilmektedir. Keçiboynuzunun en özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki, kullanmaya başladıktan hemen sonra sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken birçok insan, yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamıyorlar. Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlar. Keçiboynuzu kahvesi kullanan bu insanların çoğu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını söylediler.

 

Kakaonun yerine kullanılabilen en mükemmel çözümü getirmiştir. Kakaoda bulunan kafenoid’leri içermez. Örneğin, keçiboynuzunda theobromin yoktur. Kakaoda yüksek miktarda bulunan yağ, harnupta sadece %1’dir. Kakaoda bulunan birkaç tane etkin madde migreni tetikleme özelliğine sahiptir. Migren şikâyeti olanlar genelde çikolataya karşı açlık duymaya başladıklarında migren ağrılarının başlama devresine girmişler demektir. Unutmayınız ki, çikolatanın temel maddesi kakaodur. Kakao’ya karşı alerjisi olanlara ideal bir alternatif çözüm getirmektedir. Eğer, kakao’ya karşı alerjiniz var ise, keçiboynuzunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Unutmayınız ki, kakao vücudumuzda alerjiye neden olan antikor üretimine sebep olmaktadır. Bu nedenle alerjiye yatkınlığı olanların veya alerjik reaksiyonları olanların kakao tüketiminde ölçülü olmalarını tavsiye ederim. Kakaolu kek veya pastaları tüketirken de ölçülü olmak gerekir. Özellikle okul çağındaki çocukların severek tükettikleri kakaolu süt ve ürünlerinde dikkatli olunuz. Eğer, çocuğunuzda alerjik şikâyetler var ise ve alerjiye bağlı diğer rahatsızlıklar söz konusu ise (örneğin astım gibi) kakolu besinlere karşı ölçülü olmakta büyük faydalar vardır. Kakaoya karşı alerjisi olan (alerji tipi-IgE) çocuklar için keçiboynuzu unu mükemmel bir alternatiftir. Keçiboynuzu ununun kakao karşısındaki diğer avantajı da oksalik asit içermemesidir.

 

Çocukların ve yetişkinlerin ishallerinin durdurulmasında keçiboynuzu ideal bir destekleyicidir. Keçiboynuzunun içeriğindeki lignin ve pectin miktarları öylesine ilginç bir dengeyle kuruludur ki, mesleği gereği veya çalışma ortamlarından dolayı ağır-metal ya da radyoaktif madde alımına maruz kalanlara veya ağır sanayi bölgesinde yaşayanlara keçiboynuzu tüketimine önem vermelerini tavsiye ederiz. Çünkü, vücuttan ağır-metallerin atılmasında oldukça etkilidir. Çeşitli hazır besinler günlük hayatımızda, iş yerimizde, mutfağımızda, çocuklarımızın okul kantinlerinde, hatta benzin istasyonlarının marketlerinde bile dikkat çekici durumda bize sunulmaktadır. Teknolojinin sunduğu bu tür kolaylıklar, insanın sağlıklı beslenmesine karşı hazırlanmış tuzaklardır. Televizyonun karşısında birkaç fincan yavaş yavaş tüketeceğiniz keçiboynuzu kahvesinin keyfini çıkarın. Birkaç zaman sonra vücudunuzda olumlu etkilerini hissetmeye başlayabilirsiniz. Eğer, şeker hastası iseniz, hiç çekinmeden günde 3-5 fincan keçiboynuzu unu kahvesi  tüketebilirsiniz. Kan şekeriniz yükselmiyecektir. İçecek olarak tüketilen harnub unu, kan şekerini yükseltemeyecektir.

 

Harnup’un, sağlıklı ve dengeli beslenmede çok önemli bir yeri vardır. Çok düşük oranda yağ içermektedir. Düşük kalorilidir. Yenildiği-içildiği zaman insanı uzun zaman tok tutar. Eskiden beri bilinen olumlu yönleri vardır. İshale karşı mükemmel takviyedir. Kabızlık şikâyeti olanların da tüketmesi gereken bir meyvedir. Belirli bir dönem keçiboynuzu tüketenler, sindirim sistemlerinin nasıl harekete geçtiğini ve kabızlık problemlerinin de yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde nasıl ortadan kalktığını hayretle görebileceklerdir. Kısaca, hem ishal hem de kabızlık şikâyetlerine karşı kullanılır. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin bilincinde olan bir çok bilim adamı tanıyoruZ ve bu kişiler çikolata, kek veya kremalı pasta yerine harnup’u tercih etmektedirler.

 

Keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üzerinde öylesine çok yönlü özellikleri olan bir maddedir ki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Aşağıdaki tablodan da görüldüğü gibi gallik asit çok yönlü bir maddedir. Bu maddenin belirtilen bu özelliklerini artıran ve takviye eden keçiboynuzunda bulunan promotor maddelerdir. Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkandır. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı spesifik olarak etkilidir. Balgam söktürücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır.

Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir kaç gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyebileceklerdir. Keçiboynuzunun, insanlığın korkulu rüyası olan akciğer kanserini önlediğini gördüğümüz zaman, heyacanımızdan günlerce uyku uyumamıştık. Keçiboynuzunun bu koruyucu ve önleyici özelliği tabiat ananın insanlara olan bir lütfudur. Ödemli akciğer kanseri hastalarda, ödemin uzaklaştırılmasında keçiboynuzunun olumlu etkisi hiçte yabana atılmayacak kadar önemlidir.

Tablo: Gallik asitin etkin özellikleri

Analgesic

ağrı kesici

Antiallergenic

alerjiye karşı

antiasthmatic

astıma karşı

antibacterial

bakteri yok edici

antibronchitic

bronşite karşı

anticancer

kansere karşı

antihepatotoxic

karaciğeri toksinden arındırıcı

antioksidant

serbest radikalleri yok edici

immunostimulant

bağışıklık sistemini stimüle eder

antiviral

mikroplara karşı etkili

antiseptic

antiseptik

cancer-preventive

kansere karşı koruyucu

antinitrosaminic

nitrozamin yok edici

bronchodilator

bronş genişletici

antipolio

çocuk felcine karşıSigara içenlerin zaman zaman keçiboynuzu  uygulamalarında, akciğer kanserine karşı önleyici gücünden dolayı büyük faydalar sağlamış olacaklardır. OGG1 enziminin diğer bir özelliği de DNA’ yı tamir etme özelliğinin olmasıdır.

Keçiboynuzu aynı zamanda hareketli sperm sayısını arttıran özelliğede sahiptir. Aktif sperm sayısı az olan ve az sperm sayısından dolayı çocuğu olmama riski yüksek baba adaylarının kullanmasında çok büyük fayda vardır. Kısaca, sperm sayısı az olanlar için ideal bir bitkisel çözümdür.

 

 

http://www.cnnturk.com.tr/2009/yasam/diger/02/05/afrodizyak.kahve/512201.0/index.html

 

http://www.habersanliurfa.com/haberdetay.asp?ID=528

 

http://www.gazeteport.com.tr/SAGLIK/NEWS/GP_383110

 

http://blog.canpare.com/saglik/harnup-unundan-kahve.html

 

http://tarsuslular.blogspot.com/2009/02/keciboynuzunun-kahvesi-de-yapld.html

 

http://www.sabah.com.tr/2009/02/05/haber,2ACC93A5DB6D4DD2926D272F6486B37C.html

 

 

Değerli taleplerinizi bekler iyi çalışmalar dileriz.

 

Saygılarımızla.

 

AKDENİZ HARNUP VE GIDA KATKI MADDELERİ A.Ş.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2.CADDE NO:18 MERSİN

0.324.676 44 00

 

www.akdenizharnup.com.tr

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !